Yeniden Sizlerleyiz!

10. YIL

  • Bahattin Arıcı
  • 0 views
  • 05 Aralık 2009
  • 0

Endian 2.3 yenilikleri

Endian 2.3 versiyonunda ilk göze çıkan yenilikleri bu yazımızda inceliyoruz. Yazı sonunda tüm özellikleri, donanımsal ve yazılımsal farkları, yeni özellikleri bir tablo halinde görebilirsiniz.

endian-2.3-yenilikleri-01

Ana ekranımız artık dashboard tarzına dönmüş. Önemli olabilecek özellikler ana ekranda gözüküyor. Bu özellikleri teker teker anlatmaya gerek yok sanırım. Fotoğraf herşeyi anlatıyor.

endian-2.3-yenilikleri-02

Kayıt ve uygulama ekranları artık efektle uygulanıyor.

endian-2.3-yenilikleri-03

Proxy kısmı ilk başta dikkatimi çekmişti. Diğerlerini fazla incelemedim. Bazı endian ile ilgili canımı sıkan noktalar vardı. O yüzden ilk aradığım özellikler bunlar oldu. Artık kullanıcıları farklı sistemlerden çekebiliyoruz. Active Directory, Radius gibi kaynaklardan kullanıcıları çekmemiz yeterli. Teker teker kullanıcı açmanıza gerek yok gibi. Tabii ki çalışırsa

endian-2.3-yenilikleri-04

İçerik filtrelemedeki gruplandırma stillerinde değişiklik var.

endian-2.3-yenilikleri-05

endian-2.3-yenilikleri-06

Eksikliklerden bir tanesi belki de en önemlisi Grup bazlı veya Kullanıcı bazlı içerik filtreleme olmamasıydı. Ya da ben yok diye biliyorum.

Artık var…

endian-2.3-yenilikleri-07

Anlık raporlardan bir tanesi. Anlık Proxy raporu. Şu anda kim nereye giriyor görebiliyorsunuz.

endian-2.3-yenilikleri-08

Donanımsal ve yazılımsal versiyonlar arasındaki fark tabloda belirtilmiş. Ayrıca yeni eklenen özellikler de bu tabloda bulunuyor.

  • 05 Aralık 2009 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.

Yazar: Bahattin Arıcı

1979 doğumluyum. Ortaokuldan beri bilgisayarla uğraşıyorum. Grafik, sunucu, donanım, overclock, pc modifikasyon, linux, network, web tasarım, programlama, bilgisayar formatlama :o) gibi işleri severek özenerek bezenerek yaparım. Potansiyel müşterilerimin dikkatine...
Tüm Yazılarına Git

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?